Meatery Ringsted Recenzje 247

Wynik TrustScore: 4.5 na 5

4,5

Chociaż nie weryfikujemy konkretnych wypowiedzi, ponieważ opinie recenzentów są ich własnymi opiniami, recenzje mogą zostać oznaczone jako „Zweryfikowane”, jeśli uda nam się potwierdzić, że doszło do rzeczywistej interakcji biznesowej. Dowiedz się więcej

Aby chronić integralność platformy, każda recenzja na naszej platformie—zweryfikowana lub nie—jest sprawdzana przez nasze oprogramowanie działające w trybie 24/7. Technologia ta została zaprojektowana w celu identyfikowania i usuwania treści, które naruszają nasze wytyczne, w tym recenzji, które nie opierają się na prawdziwym doświadczeniu. Zdajemy sobie sprawę, że możemy nie wychwycić wszystkiego, dlatego możesz oflagować wszystko, co według Ciebie mogliśmy przeoczyć. Dowiedz się więcej

Zobacz, co mówią recenzenci

Oceniono na 5 z 5

Hyggeligt sted med rigtig dejlig mad og god betjening. Vi mødes i Ringsted 1 x om måneden med en tur til en lokal barber shop, hvor vi ta'r ud og spise bagefter. Der er mange fine spisesteder i byen,... Zobacz więcej

Oceniono na 1 z 5

Mega dårlig mad/service men til gengæld mega dyrt👎🏻 Vi ankommer 8 mennesker kl 19 hvor vi har bestilt bord. Vi ville alle have plankebøf men det kan ikke lade sig gøre da restauranten er løb... Zobacz więcej

Oceniono na 5 z 5

Dejlig oplevelse igen, vi fik anbefalet en tomahawk steak og den skuffede bestemt ikke! Virkelig saftig mør og stegt godt! Tilbehør osv var også helt perfekt, endnu et dejligt besøg her både madmæssig... Zobacz więcej

Oceniono na 5 z 5

Dejlig og hyggelig atmosfære. Venligt og engageret personale. Stort udvalg af kød, hele vejen op til Wagyu for den med den tungere pung end cos, men den mere ydmyge ribeye jeg bestilte smagte godt o... Zobacz więcej

Informacje dotyczące firmy

  1. Kuchnia amerykańska

Informacje przekazane przez różne źródła zewnętrzne

[M]eatery er Ringsted’s nye spændende Café & Restaurant. Vores moderne indretning er med til at give en hyggelig stemning, maden og kvaliteten altid i top.


Dane kontaktowe

4,5

Doskonała

Wynik TrustScore: 4.5 na 5

247 recenzji

5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Brak historii zapraszania do wystawiania recenzji

Ta firma nie zaprosiła klientów do recenzowania, dlatego recenzje mogą nie być w pełni reprezentatywne

Nie odpowiedziano na negatywne recenzje

Jak firma korzysta z Trustpilot

Dowiedz się, w jaki sposób pozyskiwane, oceniane i moderowane są ich recenzje i oceny.

Firmy korzystające z platformy Trustpilot nie mogą oferować żadnych zachęt ani płacić za ukrywanie recenzji. Recenzje są opiniami poszczególnych użytkowników, a nie platformy Trustpilot. Dowiedz się więcej

Oceniono na 5 z 5

Minder meget om verdensberømte Nusr-Et…

Minder meget om verdensberømte Nusr-Et Steakhouse.

Flink personale, og en fantastisk beliggenhed i Ringsted centrum. Smagen er lige det, hvad man forventer af en erfaren kød restauratør. Kødet får en professionel behandling med et særligt salt, flere tilvalg af sauce, kartofler og grøntsager, som giver retten en mesterlig smag og behag. Hvis retten ikke føles nok til at blive mæt, så får man tilsat ekstra oveni menuen uden problemer. Personalet går nemlig meget op i at tilfredsstille kunderne.

Ud over den bestilte ret, får man også serveret te, kaffe og kage som en form for tak for besøget.

Kan varmt anbefales. Vi har ihvertfald tænkt os at besøge stedet igen.

3 stycznia 2026
Opinia niezależna
Oceniono na 5 z 5

Super god mad og oplevelse !

Der er virkelig søde tjenere og restaurantejere. Det meget opmærksomme på ens og deres anbefalinger af retter var super gode. Deres sæson betonet tilbehør passer godt til deres retter.

Her ville jeg anbefale at tage en date med, eller dine kødelskende venner.

12 grudnia 2025
Opinia niezależna
Oceniono na 4 z 5

Jeg og min forlovet kom kl 21:30 fredag…

Jeg og min forlovet kom kl 21:30 fredag D. 05/12-2025.
Vi oplevede rigtig god service af Muggi.
Jeg fik en ribeye en af de bedste jeg har smagt!😎
Prisen ja den er i den høje ende, men syntes også kvaliteten følger godt med.

Det eneste jeg har at sige er, at sovsen man køber er alt for lille.
Man kunne godt få lidt mere sovs eller 1 gratis refill.

Vi har bestil bord til 13 januar!😎

5 grudnia 2025
Opinia niezależna
Oceniono na 5 z 5

Super lækkert

Holdt jubilærums middag for 15 personer hos Meatery i Ringsted, med 3 retters menu.
Hele aftenen var perfekt, ligefra tilberedning til service, der blev taget hensyn til allergener.

En perfekt aften, hvor alt var som det skulle være.
Tak til Personalet for en uforglemmelig aften.

Mvh. Lars

24 listopada 2025
Opinia niezależna
Oceniono na 2 z 5

Maden var en blandet oplevelse

Maden var en blandet oplevelse. Rimeligt høje priser, men kvaliteten fulgte ikke med.
En god bøf, men desværre var resten ikke værd at skrive hjem om. Kedelige pomfritter, ok sovs og en skuffende creme brulee, hvor der ikke engang var friske bær, selvom det stod på menukortet.
Betjeningen var fin.

29 listopada 2025
Opinia niezależna
Oceniono na 2 z 5

Meatery ser super spændende ud

Meatery ser super spændende ud, og når du ser menukortet er forventninger også i top, man tænker det er Ringsteds svar på MASH.

Og det tror jeg faktisk også gerne de vil være MEN allerede fra man kommer ind af døren bliver man mødt med en halv sløj betjening, lysene på bordene er ikke tændt, og spørgsmålene omkring maden kunne tjeneren ikke helt svare på.

Det bliver til en tatar og en burger, der er ingen spørgsmål fra tjeneren omkring hvordan bøffen skal steges i burgeren, men jeg kan så konkludere når maden kommer at den er fuldstændig gennemstegt, smager lidt af noget halvfærdig hakkebøf som bestemt ikke er frisk.

Stedet har så meget potentiale, men der er nogen helt basic ting som ikke spiller, noget ordentlig betjening, måske en lidt mere simpel menukort, en mere enkel indretning, og så til priser så skal maden spille 120% og især uden for stor København.

En burger og tatar samt noget at drikke skal ikke koster 650kr i Ringsted, og slet ikke af den kvalitet. Det er næsten billigere på MASH.

Det kunne blive så godt, men det var det ikke, få styr på betjeningen og maden, og de små detaljer så er der masser af muligheder.

15 listopada 2025
Opinia niezależna
Oceniono na 1 z 5

Min kæreste og jeg kom helt fra…

Min kæreste og jeg kom helt fra Hillerød og ville besøge stedet i lørdags, det første vi bliver mødt med ved døren er deres kvindelig ansat som skal tage imod kunderne, ingen hej, intet smil eller velkommen til, med en meget kold og ikke særlig venlig tone kigger hun på os og spørger "HAR I BESTILT BORD" og nej det havde vi ikke, nå så kan i sidde her sir hun. Hun fik os nærmest til at føle vi bare kunne skride igen. Jeg spurgte 2 gange om vi kunne lave en bestilling, der var kun os og en børnefamilie på restauranten, hun var så ubehagelig at vi blev nødt til at spørge hende om, om hun var Okey? Flere gange ignoreret hun os, VI KOMMER IKKE DER IGEN! ingen imødekommenhed venlighed eller serviceminded personale! Kæmpe NEJTAK

22 listopada 2025
Opinia niezależna
Oceniono na 5 z 5

Nice experience

Great steakhouse! The steaks were perfectly cooked, full of flavor, and incredibly tender. The service was friendly and professional, and the atmosphere was warm and welcoming. Highly recommended!

22 listopada 2025
Opinia niezależna
Oceniono na 5 z 5

30 års fødselsdag på Meatery

Jeg holdte 30 års fødselsdag på Meatery, vi fik en 3 retters menu til os, med de bedste cocktail og den bedste atmosfære på restauranten.
Helt klart top service og høje standerter, 5 store stjerner her fra!

22 listopada 2025
Opinia niezależna
Oceniono na 4 z 5

Virkelig god mad og service.

Virkelig god mad og service.
Vi bestilte rejecocktail og laks og der var VIRKELIG meget mad. Frisk salat og masser af rejer i rejecocktailen og rigelig god laks.
Til hovedret fik vi 'meatery tour de steak' med 1 salat og 1 pommes frites til.
Alt var super - og især kød og salat var lækkert.
Hvis man gerne vil bruge penge på kvalitet og 'value for money', så får man det helt sikkert på Meatery. Vi kommer gerne igen!

22 listopada 2025
Opinia niezależna
Oceniono na 5 z 5

Vi var på Meatery i Ringsted for at…

Vi var på Meatery i Ringsted for at fejre svigermors runde fødselsdag lørdag D. 22/11-2025. Vi fik det bedste måltid jeg har fået meget længe - sjældent har en bøf været så velstegt, så mør og så lækker. Personalet er venlige og høflige
Og atmosfæren er ligesom stemningen helt i top. Kæmpe anbefaling herfra.

22 listopada 2025
Opinia niezależna
Oceniono na 5 z 5

Vi har været på meatery

Vi har været på meatery, Ringsted, i dag i forbindelse med fødselsdagsfejring. Vi blev mødt af en engageret tjener, som præsenterede menuen meget fint, samt gav en god anbefaling på rødvin. Især vores datter, synes også at omgivelserne er helt i top - det synes vi andre også. Her en en hyggelig atmosfære. Flertallet af os valgte blankebøf af oksefilet - og den var super mediumstegt.

13 listopada 2025
Opinia niezależna
Oceniono na 5 z 5

Fantastisk "madoplevelse"

Min mand og jeg besøgte for 3. gang restauranten. Vi fik ALLETIDERS plankebøf med en lækker kartoffelmos samt lækkert tilbehør - virkelig velsmagende. Kødet var så mørt og velstegt, at vi faktisk kunne skære det med gaflen.
Vi fik en utrolig venlig og imødekommende betjening.
Det er ikke sidste gang, at vi besøger denne restaurant.

11 listopada 2025
Opinia niezależna
Oceniono na 5 z 5

Nu ligger jeg den bare ud på bordet

Nu ligger jeg den bare ud på bordet, hvis man skal her over så skal man prøve deres wagyu dry aged eller bare deres normale dry aged kød der ligger i skabet som man kan se. De har ovenikøbet 100% dansk kød! 5-stjerner✨️.
Top klasse service og måske de bedste bøffer på Vestsjælland! 😋🔥

30 października 2025
Opinia niezależna

Doświadczenie Trustpilot

Każdy może napisać recenzję na Trustpilot. Osoby, które wystawiają opinie, mają prawo do ich edytowania lub usuwania w dowolnym momencie. Będą one wyświetlane, dopóki aktywne jest konto.

Firmy mogą prosić o wystawienie recenzji za pomocą automatycznych zaproszeń. Te oznakowane jako zweryfikowane, dotyczą prawdziwych doświadczeń.

Dowiedz się więcej o innych rodzajach recenzji.

Wykorzystujemy wiedzę odpowiednio wykwalifikowanych pracowników oraz sprytną technologię, aby chronić naszą platformę. Dowiedz się, jak zwalczamy fałszywe recenzje.

Dowiedz się więcej o procesie recenzji Trustpilot.

Oto 8 wskazówek jak napisać świetną recenzję.

Weryfikacja może pomóc zapewnić, że recenzje, które czytasz na Trustpilot są napisane przez prawdziwych ludzi.

Oferowanie zachęt w zamian za pisanie recenzji lub wysyłanie próśb o ich wystawienie w sposób selektywny może wpłynąć na TrustScore, co jest sprzeczne z naszymi wytycznymi.

Dowiedz się więcej