Mimis Bistro Recenzje 63

Wynik TrustScore: 3.5 na 5

3,7

Chociaż nie weryfikujemy konkretnych wypowiedzi, ponieważ opinie recenzentów są ich własnymi opiniami, recenzje mogą zostać oznaczone jako „Zweryfikowane”, jeśli uda nam się potwierdzić, że doszło do rzeczywistej interakcji biznesowej. Dowiedz się więcej

Aby chronić integralność platformy, każda recenzja na naszej platformie—zweryfikowana lub nie—jest sprawdzana przez nasze oprogramowanie działające w trybie 24/7. Technologia ta została zaprojektowana w celu identyfikowania i usuwania treści, które naruszają nasze wytyczne, w tym recenzji, które nie opierają się na prawdziwym doświadczeniu. Zdajemy sobie sprawę, że możemy nie wychwycić wszystkiego, dlatego możesz oflagować wszystko, co według Ciebie mogliśmy przeoczyć. Dowiedz się więcej

Zobacz, co mówią recenzenci

Oceniono na 2 z 5

Vi havde bestilt frokost buffet til et selskabet på seks personer. Buffeten var afpillet og fuldt med tomme fade. Drikkevarerne blev først serveret efter en halv time, efter yderligere forespørgs... Zobacz więcej

Reakcja na opinię

Oceniono na 5 z 5

En gemt pærle på Jyllands østkyst. Fik den bedste schnitzel jeg haver spist siden 2005!!! Og jeg rejser meget og spiser ofte schnitzel - men ingen i nyere tid som matcher denne. Når du så lægge... Zobacz więcej

Oceniono na 1 z 5

Frostvare og elendig kvalitet. Hele buffeten har intet med frisk fisk at gøre. Gå hellere i supermarkedet, der har de samme vare som står i buffeten (i frost afdelingen). Der er ingen skiltning hel... Zobacz więcej

Reakcja na opinię

Oceniono na 5 z 5

Jeg har haft fornøjelsen af at spise flere gange på Mimis og har også fået take away flere gange. Jeg vil klart anbefale stedet – altid hyggelig betjening, som tager sig godt af deres gæster, også s... Zobacz więcej

Informacje dotyczące firmy

  1. Kuchnia europejska
  2. Bistro
  3. Kuchnia duńska
  4. Restauracja dla rodzin
  5. Take away

Napisane przez firmę

Vi tilbyder en smagfuld oplevelse for alle sanser. Vores menukort byder på et bredt udvalg af lækkerier, der vil tilfredsstille enhver sult - lige fra vores klassiske pariserbøf til de velsmagende fisk og skaldyr. Vi går op i kvalitet og benytter kun de bedste råvarer, hvilket betyder, at vores mad er i topklasse til fordelagtige priser. Vores passioneret køkken og vores tjenere vil tage sig godt af dig og dit selskab, og sørge for at I har en uforglemmelig aften.


Dane kontaktowe

3,7

Średnia

Wynik TrustScore: 3.5 na 5

63 recenzji

5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Brak historii zapraszania do wystawiania recenzji

Ta firma nie zaprosiła klientów do recenzowania, dlatego recenzje mogą nie być w pełni reprezentatywne

Odpowiada na 83% z negatywnych recenzji

Zwykle odpowiada w ciągu 1 tygodnia

Jak firma korzysta z Trustpilot

Dowiedz się, w jaki sposób pozyskiwane, oceniane i moderowane są ich recenzje i oceny.

Firmy korzystające z platformy Trustpilot nie mogą oferować żadnych zachęt ani płacić za ukrywanie recenzji. Recenzje są opiniami poszczególnych użytkowników, a nie platformy Trustpilot. Dowiedz się więcej

Oceniono na 5 z 5

Bedste smagsoplevelse i skønne omgivelser

Jeg og mine døtres ferie til Skagen blev krydret med en fantastisk kulturel og smagfuld oplevelse på Mimis bistro.

Omgivelserne i bistroen og den smukke udsigt ud over havnen, får en til at komme helt ned i tempo.
Velkomsten af det smilende personale var helt i top og søde til at beskrive deres udsøgte retter.

Jeg og mine piger fik burger og stjerneskud, som jeg aldrig har set og smagt bedre.
Jeg vil helt klart anbefale, at slå vejen forbi Strandby, hvis turen går til Nordjylland /Skagen.
Mimis bistro får 5 stjerner, for at være vores bedste smagsoplevelse på vores Skagen tur

18 lipca 2023
Opinia niezależna
Oceniono na 5 z 5

Fantastisk mad

Fantastisk mad , skøn betjening .Hele personalet var glade og engagerede . Vi kommer igen hurtigst muligt 😊 Vores hunde fik også en fin behandling

19 lipca 2023
Opinia niezależna
Oceniono na 5 z 5

Moules frites og stjerneskud var en…

Moules frites og stjerneskud var en oplevelse.
Fair priser og god og venlig betjening - alle følte sig godt tilpas.
Vores bedste anbefaling og en køretur værd.

20 lipca 2023
Opinia niezależna
Logo Mimis Bistro

Odpowiedź od Mimis Bistro

Hej Poul,

Tusinde tak for dine rosende rod. Vi bestræber os altid på at give den absolut bedste betjening, så vi er sikre på at i får den bedst mulige oplevelse. Vi håber på at se jer igen.

De varmeste hilsner, Mark

Oceniono na 5 z 5

Lækker mad og fantastisk service.

Lækker mad og fantastisk service.
Skøn mad af høj kvalitet, både stjerneskud, moules frites og vegetar retter, alt var lækkert.
Meget børnevenligt og sødt personale, mulighed for at male, noget sødt osv - Kan kun anbefales!

20 lipca 2023
Opinia niezależna
Logo Mimis Bistro

Odpowiedź od Mimis Bistro

Hej Anne,

Tusinde tak for dine rosende rod. Vi bestræber os altid på at give den absolut bedste betjening, så vi er sikre på at i får den bedst mulige oplevelse. Tak for at i ville besøge os. Vi håber på at se jer igen.

De varmeste hilsner, Mark

Oceniono na 5 z 5

Fantastisk frisk fisk og super lækre…

Fantastisk frisk fisk og super lækre burgere. Virkelig hyggeligt sted og rigtig god service!

19 lipca 2023
Opinia niezależna
Logo Mimis Bistro

Odpowiedź od Mimis Bistro

Hej Nanna,

Tusinde tak for dine rosende rod. Vi bestræber os altid på at give den absolut bedste betjening, så vi er sikre på at i får den bedst mulige oplevelse. Tak for at i ville besøge os. Vi håber på at se jer igen.

De varmeste hilsner, Mark

Oceniono na 5 z 5

Stand-by havn

Super betjening lækker mad til rimlige priser.

17 lipca 2023
Opinia niezależna
Logo Mimis Bistro

Odpowiedź od Mimis Bistro

Hej Loni,

Tusinde tak for dine rosende rod. Tak for at i ville besøge os. Vi håber på at se jer igen.

De varmeste hilsner, Mark

Oceniono na 5 z 5

God betjening og skøn mad

Vi fik rigtig god betjening. Maden var skøn, og udsigten var i top. Når vi havde specielle ønsker, blev det imødekommet, og vi gik derfra med et stort smil. Klar anbefaling herfra.

13 lipca 2023
Opinia niezależna
Logo Mimis Bistro

Odpowiedź od Mimis Bistro

Tusinde tak for din søde anmeldelse. Vi bestræber os altid på at give den bedste betjening og servere den bedste mad. Vi håber på at se jer igen! Venlig Hilsen, Mark

Oceniono na 5 z 5

Verdens bedste stjerneskud

Verdens bedste stjerneskud. Først havde vi valgt vi skulle have fiskeburgeren, men da vi så serveringen af stjerneskud til et bord ved siden at, kunne vi simpelthen ikke andet end at prøve det - FANTASTISK smagsoplevelse, vi fortryder ikke vi valgte om 🤩
Sødt behageligt og dygtigt personale som er opmærksomme på sine gæster. Vi ses igen!

8 lipca 2023
Opinia niezależna
Logo Mimis Bistro

Odpowiedź od Mimis Bistro

Tusinde tak for din søde anmeldelse. Vi bestræber os altid på at give den bedste betjening og servere den bedste mad. Vi glæder os til at se jer igen! Venlig Hilsen, Mark

Oceniono na 2 z 5

Rå burger

Min far og jeg var nede og spise. Jeg fik et stjerneskud og min far fik en mimis burger. Mit stjerneskud var godt, men burgeren var total rå. Tjeneren kom og spurgte om alt var Ok. Og min far siger at hans bøf er rå. Og det kan hun godt se. Og siger hun vil give kompensation, tilbyder ikke en ny bøf eller burger. Det ender med 20 kr i “rabat” det er bare ikke godt nok.

8 czerwca 2023
Opinia niezależna
Logo Mimis Bistro

Odpowiedź od Mimis Bistro

Hej Anna,

Jeg beklager jeres uheldige episode. Det er bestemt ikke den service vi ønsker at give vores kunder. Hvis i har lyst, vil vi rigtigt gerne invitere jer ned til en middag på husets regning, og vise jer den standart vi gerne vil levere. Kontakt os gerne på kontakt@mimisbistro.dk så vi kan aftale en dag.

Venlig Hilsen, Mark

Oceniono na 5 z 5

Super lækker bistro og maden i top

Super lækker bistro! Vi kommer 20 uanmeldte gæster igår, de tager hjerteligt imod os. Vi bestiller alle mad, der går ikke mere end en halv time så har vi alle fået mad. Moulesfrites, Stjereskud, Fish and chips, Lobster hotdogs, og der var mere en rigeligt og det smagte himmelsk. Super service af alle ansatte. Vi kommer helt sikkert igen, når vi er i Strandby næste gang

26 maja 2023
Opinia niezależna
Logo Mimis Bistro

Odpowiedź od Mimis Bistro

Hej Rita,

Tusinde tak for dine rosende rod. Vi bestræber os altid på at give den absolut bedste betjening, så vi er sikre på at i får den bedst mulige oplevelse. Tak for at i ville besøge os. Vi håber på at se jer igen.

De varmeste hilsner, Mark

Oceniono na 5 z 5

Fantastisk mad og betjening

19 maja 2023
Opinia niezależna
Logo Mimis Bistro

Odpowiedź od Mimis Bistro

Hej Peter,

Tusinde tak for dine rosende rod. Vi bestræber os altid på at give den absolut bedste betjening, så vi er sikre på at i får den bedst mulige oplevelse. Tak for at i ville besøge os. Vi håber på at se jer igen.

De varmeste hilsner, Mark

Oceniono na 1 z 5

Mangelfuld og sløj oplevelse

Mangelfuld og sløj oplevelse - varieret indhold ift tidligere bestillinger. Der manglede mad ved leveringen, blev efterleveret efter lidt slåssen frem og tilbage på telefon - maden som blev efterleveret var under al kritik og mangelfuld. Skrækkelig dialog med restauranten efterfølgende.

Den ene stjerne er for en ekstraordinær service af Mimis for levering af maden..

5 maja 2023
Opinia niezależna
Logo Mimis Bistro

Odpowiedź od Mimis Bistro

Hej Brian,

Jeg beklager jeres uheldige episode. Det er bestemt ikke den service vi ønsker at give vores kunder. Hvis i har lyst, vil vi rigtigt gerne invitere jer ned til en middag på husets regning, og vise jer den standart vi gerne vil levere. Kontakt os gerne på kontakt@mimisbistro.dk

Venlig Hilsen, Mark

Oceniono na 4 z 5

Virkelig god mad 🤩🤩hyggelig ,dejlig…

Virkelig god mad 🤩🤩hyggelig ,dejlig og nærværende betjening 🤩🤩Selv om der var travlt 👍

13 maja 2023
Opinia niezależna
Logo Mimis Bistro

Odpowiedź od Mimis Bistro

Hej Poul,

Tusinde tak for dine rosende rod. Vi bestræber os altid på at give den absolut bedste betjening, så vi er sikre på at i får den bedst mulige oplevelse. Tak for at i ville besøge os. Vi håber på at se jer igen.

De varmeste hilsner, Mark

Oceniono na 5 z 5

Helt fantastisk mad og super hyggeligt betjening

Helt fantastisk mad. Flotte lokaler og en skøn udsigt. Personalet er venlig og imødekommende. Gratis koldt vand😊 Et sted der fortjener flere end de fem stjerner.

28 kwietnia 2023
Opinia niezależna
Logo Mimis Bistro

Odpowiedź od Mimis Bistro

Hej Kirsten,

Tusinde tak for dine rosende rod. Vi bestræber os altid på at give den absolut bedste betjening, så vi er sikre på at i får den bedst mulige oplevelse. Tak for at i ville besøge os. Vi håber på at se jer igen.

De varmeste hilsner, Mark

Doświadczenie Trustpilot

Każdy może napisać recenzję na Trustpilot. Osoby, które wystawiają opinie, mają prawo do ich edytowania lub usuwania w dowolnym momencie. Będą one wyświetlane, dopóki aktywne jest konto.

Firmy mogą prosić o wystawienie recenzji za pomocą automatycznych zaproszeń. Te oznakowane jako zweryfikowane, dotyczą prawdziwych doświadczeń.

Dowiedz się więcej o innych rodzajach recenzji.

Wykorzystujemy wiedzę odpowiednio wykwalifikowanych pracowników oraz sprytną technologię, aby chronić naszą platformę. Dowiedz się, jak zwalczamy fałszywe recenzje.

Dowiedz się więcej o procesie recenzji Trustpilot.

Oto 8 wskazówek jak napisać świetną recenzję.

Weryfikacja może pomóc zapewnić, że recenzje, które czytasz na Trustpilot są napisane przez prawdziwych ludzi.

Oferowanie zachęt w zamian za pisanie recenzji lub wysyłanie próśb o ich wystawienie w sposób selektywny może wpłynąć na TrustScore, co jest sprzeczne z naszymi wytycznymi.

Dowiedz się więcej