Uwaga
Uwaga! Zakupiłam urządzenie które miało niwelować kamień obecny w wodzie (kamień jak był, tak jest w niezmienionej formie). Urządzenie absolutnie nie działa. Odesłałam je do sklepu i poniżej znajdą Państwo mail jaki otrzymałam. W celu wyjaśnienia nie da się ściągnąć urządzenia z rury aby go lekko nie porysować, gdyż należy podwadzić plastik w celu jego usunięcia. Brakująca zawleczka o której wspomina sklep to zwykła opaska zaciskowa (jak wiadomo działająca w jedną stronę, czyli nie da się jej rozpiąć, po zacisnięciu). Szkoda pieniędzy i nie dajcie się nabrać. Poniżej mail, sugeruję wnioski wyciągnąć samemu. (Najśmieszniejsze zdanie - w rozmowie z Panem który się nie przedstawił - mój komentarz PO CO SIĘ MA PRZEDSTAWIAĆ KTOŚ DO KOGO SIĘ DZWONI??)
"Urządzenie zostało przesłane nieprawidłowo spakowane, bez zawleczki, bez przekładek zabezpieczających i dodatkowo z porysowaną częścią dolną.
Urządzenie zostało wysłane w opakowaniu oryginalnym ale z nie oddzieloną częścią dolą od górnej.
Urządzenie powinno być rozłączone (dolna część oddzielona od górnej przekładkami z gąbki) a dolna cześć zabezpieczona zawleczką, której brakuje.
W przypadku transportowania urządzenia z połączoną dolną i górną częścią, może dojść do trwałego uszkodzenia elementu wykonanego z ferromagnetyka, co w konsekwencji powoduje nieprawidłową pracę urządzenia.
W celu ochrony elementu z ferromagnetyka zabezpiecza się urządzenie zawleczką i przekładkami z gąbki.
W rozmowie telefonicznej z Panem ( nie przedstawił się ) uzyskaliśmy krótką informacje, że urządzenie w jego odczuciu nie działa. Niestety nie potrafił wskazać na jakiej podstawie ma takie przypuszczenia i wykazać w jakikolwiek sposób brak działania urządzenia. Nie poinformował nas również o zamiarze odesłania urządzenia do nas.
Zawsze w przypadku rozpoczęcia procedury reklamacyjnej wskazujemy tok postępowania.
Stosujemy procedury reklamacyjne które umożliwiają odesłanie urządzenie do sprawdzenia w warunkach serwisowych oraz autoryzujące takie postępowanie.
Potrzebujemy również informację dotyczącą objawów nieprawidłowej pracy urządzenia, celem wykluczenia na przykład nieprawidłowego montażu.
Brak dostosowania się do tych procedur utrudnia lub uniemożliwia przeprowadzenie procesu reklamacyjnego.
Ponadto ponieważ:
1. nie wykazała Pani w jakiejkolwiek formie, że urządzenie nie działa, co może być przyczyną odstąpienia od umowy
2. przed wysłaniem urządzenia nie poinformowała nas Pani o tym fakcie i nie otrzymała autoryzacji na rozpoczęcie procesu reklamacyjnego
3. do przesyłki nie dołączyła Pani jakiejkolwiek informacji na temat przyczyny zwrotu niekompletnego i noszącego ślady użytkowania urządzenia
4. urządzenie dotarło do nas niekompletne i nieprawidłowo zabezpieczone do transportu
Pani roszczenie co do zwrotu urządzenia uznajemy za bezzasadne. "
21 maja 2018
Opinia niezależna